Debiutinis pusmaratonis!

Rugsėjo 15 dieną dalyvavau Vilniaus Danske Bank maratone. Tai man buvo pirmasis pusmaratonis, todėl jam ruošiausi susikaupusi ir vengiau  prognozuoti rezultato, bet slaptai tikėjau, kad įvykdysiu trenerio iškeltus tikslus. Džiaugiuosi, kad turiu trenerį, kuris manimi labai tiki, kartais labiau negu savimi tikiu aš pati. Vis dėl to, kruopščiai treniravausi, bėgiojau tai ką treneris buvo suplanavęs ir pasiruošimui einant į pabaigą supratau, kad galiu pasiekti neblogą rezultatą. Nors po ne itin sėkmingo vasaros sezono buvau šiek tiek nuliūdusi, tačiau besiruošiant pusmaratoniui nuotaika pagerėjo, o po finišo dar labiau nudžiugau, nes jaučiausi save realizavusi. Nuotaikos nesugadino net sudėtinga trasa, nors nesklandumams dėl laiko fiksavimo, tai beveik pavyko 🙂

Varžybų laimėti nepavyko, atbėgau antra tarp moterų ir penkta bendroje įskaitoje (aplenkta buvau vos 3 vyrų), tačiau rezultatu labai džiaugiausi – juk tai mano debiutas. Bėgimas susiklostė sėkmingai, nes pradžioje, kiek jėgos leido bėgau su šiuo metu pajėgiausia Lietuvos maratonininke Diana Lobačevske, kuri Pasaulio čempionate užėmė aukštą 12 vietą. Tempas buvo tinkamas, bėgome nedidelėje grupelėje, be Dianos šalia bėgo dar du vyrukai, o juk akivaizdu, kad grupėje bėgti daug lengviau.

Nors iš mano veidelio neatrodė, kad bėgti man labai lengva, tačiau pati jaučiausi kaip žuvis vandeny, nepastebimai bėgo vienas kilometras po kito ir sunkumą pajutau tik įbėgus į senamiestį, kai liko apie 5 kilometrus. Tada žinojau, kad ir kas nutiktų, bet tuos kelis kilometrus nors ir keturiom, bet įveiksiu! 🙂 Aišku to neprireikė. Tiesą sakant bėgant nelabai įsivaizdavau kokiam rezultatui bėgu, tačiau po 20 kilometrų treneris šūktelėjo, kad galiu išbėgti iš 1.16, todėl paskutinį kilometrą lėkiau kaip akis išdegus, žinoma taip neatrodė – veidas perkreiptas kančios, o aš pati prilipus prie žemės ir greitis tikrai ne kaip sprinterės. Vis dėl to pavyko pasiekti neblogą laiką – 1.15,51. Tuo labai džiaugiuosi, laukiu nesulaukiu kito pusmaratonio.

Dėkoju Alfredui Pliadžiui už nuotrauką.


Vaida Žūsinaitė Vaida Žūsinaitė Vaida Žūsinaitė Vaida Žūsinaitė

Rėmėjai