Pirmasis mano pasiektas Lietuvos rekordas

Vasario 16-17 dieną  Šiaulių manieže vyko Lietuvos uždarų patalpų čempionatas, kuriame atnaujinto maniežo takelį išbandžiau ir aš. Maniežas tikrai labai geras, danga nauja, greita, posūkiai nėra statūs, todėl bėgti malonu. Džiugu, kad Šiaulių sportininkai nuo šiol turės gerą maniežą, kurį kartais aplankys ir kitų miestų sportininkai.

Kalbant apie varžybas, pirmąją dieną man nelabai pasisekė. Pirmiausiai savijauta buvo keista, nekovinga, starte įvyko susistumdymas. Šiaip visada išbėgu pirma ar bent jau viena iš pirmųjų ir į grūstį nepapuolu, arba pati išstumdau kitas 🙂 Sportas yra sportas – reikia pakovoti už save! Šįkart visai nesistengiau už save pakovoti, išbėgau beveik paskutinė ir tas kelias sekundes teko atsilošti, tas kelias sekundes ir pralošiau savo konkurentei. Finišavau antra. Nebuvo nei lengva, nei sunku, tiesiog tą dieną visai nekovojau, tik likus 300 metrų atsibudau, prisivijau varžovę, bet to nepakako, kad laimėčiau. Bet iš tokių startų reikia pasimokyti ir aš pasimokysiu 🙂

Kita diena, galima sakyti, man buvo labai sėkminga. Nors nuo pačio ryto “gyvenau” manieže, nes mano rungtis buvo paskutinė (15.35), tačiau tos visos valandos man visai neprailgo, nepavargau. Kaip tik buvo labai smagu stebėti kitų pasirodymus. 3000 metrų rungtyje, kurioje dažniausiai startuoju pati nugalėjo olimpietė Remalda Kergytė, nuo jos nedaug atsiliko ir asmeninį rezultatą pasiekė Gintarė Zenkevičiūtė. Labai smagu matyti besidžiaugiančius sportininkus, tai motyvuoja.

Mano rungtis, 1500 metrų su kliūtimis, nebuvo įtraukta į Lietuvos čempionato programą, todėl bėgome “Šiaulių taurės” varžybose. Jau startavusi supratau, kad viskas bus gerai, nes jaučiausi daug geriau negu bėgdama lygius 1500 metrų. Bėgimas su kliūtimis man labai patinka, bėgu tiesiog nuo kliūties prie kliūties, labiau prisiverčiu pakentėti 🙂 Rungtis neprailgsta, nes bėgti nėra nuobodu. Taigi šioje rungtyje man pavyko pasiekti Lietuvos rekordą 4.43,86, kuris nuo  2006 metų priklausė šiaulietei Rasai Drazdauskaitei 4.50,6. Tikrai esu patenkinta, nes tai yra pirmasis mano Lietuvos rekordas. Anksčiau esu pasiekusi Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) rekordą bėgdama 5000 metrų, tačiau suaugusiųjų rekordas yra visai kas kita.

Mano žiemos sezonas jau baigėsi, džiaugiuosi, kad jis nebuvo toks ilgas kaip praeitais metais, nes reikia gerai pasiilsėti prieš vasaros startus. Turėsiu 2 lengvesnes savaites, o tad prasidės juodas darbas vasarai. Sezoną pabaigiau su gera nuotaika, todėl vasarai ruošiuosi su dar didesne motyvacija.

Kovo 1-3 dienomis Lietuvos lengvaatlečiai startuos Europos uždarų patalpų čempionate, kuris vyks Geteborge. Linkiu visiems kuo didžiausios sėkmės ir jei ne medalių, tai asmeninių pergalių. Taip pat sėkmės visiems kitiems likusiuose žiemos startuose! Susitiksime vasarą 🙂

Už nuotraukas dėkoju Artūrui Gimžauskui. Daugiau varžybų akimirkų rasite:  www.sportas.info

 


Vaida Žūsinaitė Vaida Žūsinaitė Vaida Žūsinaitė Vaida Žūsinaitė

Rėmėjai